Film
film/16.09.2018.

Meksički film "Roma" kandidat za Oskara

film
  • Promo
Autor fotografije:
Kaleidoskop media

Meksički kandidat za Oskara za strani film biće film "Roma" Alfonsa Kuaron, koji je osvojio Zlatnog lava na nedavno završenom filmskom festivalu u Veneciji.

Nakon sjajnih kritika u Veneciji i Torontu, vest je očekivana, a film je mogao da se kvalifikuje već za ovu sezonu, jer je tokom avgusta bio prikazivan u meksičkim bioskopima. Takođe, striming gigant "Netfliks", koji stoji iza filma, odlučio je da "Roma" ne bude emitovana samo na ovoj onlajn platformi već i na velikom platnu u bioskopskim salama od 14. decembra u odabranim gradovima.


Do sada izabrani kandidati za stranog Oskara:

Austrija – The Waldheim Waltz – Ruth Beckermann
Belorusija – Crystal Swan – Darya Zhuk
Belgija – Girl – Lukas Dhont
Češka – Winter Flies – Olmo Omerzu
Čile – And Suddenly the Dawn – Silvio Caiozzi
Dominikanska Republika – Cocote – Nelson Carlo de los Santos
Egipat – Yomeddine – Abu Bakr Shawky
Ekvador – A Son of Man – Jamaicanoproblem and Pablo Agüero
Estonija – Take It or Leave It – Liina Trishkina-Vanhatalo
Finska – Euthanizer – Teemu Nikin
Gruzija – Namme – Zaza Khalvashi
Holandija – The Resistance Banker – Joram Lürsen
Hrvatska – The Eighth Commissioner – Ivan Salaj
Irak – The Journey – Mohamed Al-Daradji
Izrael – The Cakemaker – Ofir Raul Grazier
Japan – Shoplifters – Hirokazu Kore-eda
Južna Koreja – Burning – Lee Chang-dong
Kolumbija– Birds of Passage, Cristina Gallego & Ciro Guerra
Kosovo – The Marriage – Blerta Zeqiri
Letonija – To Be Continued – Ivars Seleckis
Litvanija – Wonderful Losers: A Different World – Arunas Matelis
Luksemburg – Gutland – Govinda Van Maele
Meksiko – Roma – Alfonso Cuarón
Nemačka – Never Look Away – Florian Henckel von Donnersmarck
Norveška – What Will People Say – Iram Haq
Palestina – Ghost Hunting – Raed Andoni
Panama – Ruben Blades Is Not My Name – Abner Benaim
Portugal – Peregrinação – João Botelho
Rumunija – I Do Not Care If We Go Down in History As Barbarians – Radu Jude
Singapur – Buffalo Boys – Mike Wiluan
Slovačka – The Interpreter – Martin Sulik
Srbija – Offenders – Dejan Zecevic
Španija – Champions – Javier Fesser
Švajcarska – Eldorado – Markus Imhoof
Švedska – Border – Ali Abbasi
Turska – The Wild Pear Tree – Nuri Bilge Ceylan
Ukrajina – Donbass – Sergei Loznitsa
Velika Britanija – I Am Not a Witch – Rungano Nyoni
Venecuela – The Family – Gustavo Rondon Cordova

POVEZANE VESTI
button left button right
KATEGORIJA VESTI
button left button right

Komentari

Vaš komentar je uspešno prosleđen na odobravanje.
reklama box
reklama box
reklama box
reklama box
reklama box