Film
film/24.01.2023.

Objavljene nominacije za Oskara 2023.

film
  • Pixabay/analogicus
Autor fotografije:

Kaleidoskop media / Foto: Promo

 

Upravo su objavljene nominacije za nagradu Oskar. Ceremoniju dodele Oskara koja će se održati 12. marta u Dolbi teatru u Los Anđelesu, vodiće Džimi Kimel, a prenosiće se uživo na Ej-Bi-Siju.

Filmovi u distribuciji MCF-a "Avatar: Put vode" , "Duhovi ostrva" i "Sve u isto vreme" nominovani za najbolji film godine.

Avatar: Put vode

Čuvena zlatna statua, koju će tradicionalno dodeliti Akademija filmskih umetnosti i nauka u SAD mogla bi biti uručena i ostvarenju "SVE U ISTO VREME" i to u 11 kategorija od kojih se izdvajaju nominacije:

Za najbolji film godine, Za najbolju režiju kao i Za najbolju glumicu koja je pripala Mišel Jeo. 

Duhovi ostrva

Film reditelja Džejmsa Kamerona koji trenutno obara rekorde na svetskim blagajnama "AVATAR: PUT VODE" nominovan je u 4 kategorije od kojih Za najbolji film godine, kao i u kategoriji Za dostignuće u vizuelnim efektima.

Marvelov film  "CRNI PANTER: VAKANDA ZAUVEK" čini mali presedan kada je o dodeli prestižne nagrade reč i dobija nominaciju Za najbolju sporednu žensku ulogu, koja pripada Ejndžela Baset što se beleži kao prva glumačka nominacija za neki Marvelov film. Pored toga ostvarenje je osvojilo još 4 nominacije od kojih i Za originalnu pesmu "Lift Me Up", koju izvodi holivudska zvezda Rijana.

Sve u isto vreme

Film "Duhovi ostrva" koji je otvorio 28. Festival autorskog filma (FAF), potom ovenčan BAFTA nagradom, sada je nominovan u devet kategorija za nagradu Oskar.

Donosimo listu nominacija u glavnim kategorijama:

Najbolji film

Na zapadu ništa novo (2022)

Avatar: Put vode

Duhovi ostrva

Elvis

Fabelmanovi

Tar

Top gan: Maverik

Trougao tuge

Women Talking

Najbolji reditelj

Danijel Kvan i Danijel Šajnert – Sve u isto vreme

Martin Makdona – Duhovi ostrva

Tod Fild– Tar

Stiven Spilberg – Fabelmanovi

Ruben Estlund – Trougao tuge

Najbolji glumac

Ostin Batler – Elvis

Kolin Farel – Duhovi ostrva

Brendan Frejzer – Kit

Pol Meskal – Aftersun

Bil Naj – Living

Najbolja glumica

Kejt Blančet – Tar

Ana de Armas – Blondi

Mišel Jeo – Sve u isto vreme

Mišel Vilijams – Fabelmanovi

Andrea Rajzboro – To Leslie

Najbolji sporedni glumac

Brendan Glison – Duhovi ostrva

Džad Hirš – Fabelmanovi

Beri Kojon – Duhovi ostrva

Ke Huj Kvan – Sve u isto vreme

Brajan Tajri Henri – Causeway

Najbolja sporedna glumica

Andžela Baset – Crni panter: Vakanda zauvek

Keri Kordon – Duhovi ostrva

Džejmi Li Kertis – Sve u isto vreme

Stefani Hsu – Sve u isto vreme

Hong Čau – Kit

Najbolji originalni scenario

Tod Fild – Tar

Toni Kušner i Stiven Spilberg – Fabelmanovi

Danijel Kvan i Danijel Šajnert – Sve u isto vreme

Martin Makdona – Duhovi ostrva

Ruben Estlund – Trougao tuge


PROČITAJTE I:

FEST VREMEPLOV


Svi sadržaji na portalu magazina Kaleidoskop media su besplatni, a sajt se finansira isključivo donacijama čitalaca i prijatelja.

Podržite rad našeg magazina OVDE


 

POVEZANE VESTI
button left button right
KATEGORIJA VESTI
button left button right

Komentari

Vaš komentar je uspešno prosleđen na odobravanje.